تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - کارگاه آموزشی خصوصی یکشنبه 96/03/07 (در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟)
به نام قدرت مطلق الله

روز یکشنبه مورخ 7 خرداد 1396 جلسه چهارم از دور دهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی 

مسافران كنگره 60 منطقه خمینی‌شهر شعبه امین گلی؛ 

به نگهبانی مسافر مهدی ، دبیری مسافر حسن 

استادی کمک راهنمای محترم؛ مسافر ابراهیم موحدی 

و با دستور جلسه‌ی «در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟» 

رأس ساعت 17 شروع بکار نمود.


در کنگره کسی به شما توجه نمی‌کند که درون سبد چقدر پول می‌اندازید، اما درون آن هرچقدر که می‌توانید بیندازید؛ اگر کسی ندارد و حتی پول داروی خود را به‌سختی تأمین می‌کند، هیچ؛
   اما اگر کسی داشت و این کار را نکرد، قطعاً در ادامه‌ی راه می‌ماند

در ادامه مطلب بخوانید

سخنان استاد:

خداوند را بسیار سپاسگزارم که توفیق خدمت در این جایگاه را یک‌بار دیگر به من داد. فرارسیدن ماه رمضان، ماه ضیافت الهی را خدمت شما تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم از این ماه مبارک بهره‌ی لازم را ببرید.

در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟ هرکدام از ما که اینجا نشسته‌ایم می‌توانیم این سؤال را از خودمان بپرسیم، چون این سؤال یک سؤال شخصی است. اگر عضو کنگره 60 هستید، هیچ‌وقت نگویید کنگره‌شان! یا کنگره‌ای که من می‌روم! اینجا کنگره‌ی ماست و باوجود تک‌تک ما کنگره 60 شده و مال کسی نیست، اعضای کنگره 60 تک‌تک ما هستیم و حالا باید این سؤال را از خودمان بپرسیم.

در ابتدا من تکلیف خودمان را با قسمت پایه‌های علمی یکسره می‌کنم؛ چون ساختار کنگره 60 بر سه ضلع استوار است؛ پایه‌های مالی، پایه‌های علمی و نیروی متخصص.

در کنگره 60 پایه‌های علمی ما باوجود شخص آقای مهندس، محکم و استوار است و ایشان می‌فرمایند تا 500 سال آینده هم منابع علمی برای ارائه دادن داریم و هیچ‌کس در کنگره 60 تولید علم نمی‌کند. ضلع دیگر آن نیروی متخصص است؛ یعنی دقیقاً کاری که راهنمایان در کنگره 60 انجام می‌دهند. راهنمایان تولید علم نمی‌کنند؛ آنان انتقال علم را انجام می‌دهند. در لژیون‌ها صحبت‌های آقای مهندس که هر هفته به‌صورت سی دی به ما می‌رسد، آموزش داده می‌شود و خود راهنمایان در عین حال که  آموزش‌ها را انتقال می‌دهند، خودشان هم مشغول آموزش هستند.

و من به‌عنوان عضو کنگره 60 برای پایه‌های علمی باید چه کنم؟ فقط باید فرمان‌بردار باشم. این بهترین کاری است که یک شخص در سفر اول یا دوم می‌تواند برای قسمت پایه‌های علمی کنگره انجام دهد؛ که اگر راهنما می‌گوید این ساعت، این وعده و این مقدار، همه را بگوید چشم و انجام دهد.

اما استحکام پایه‌های مالی کنگره 60...

منابع مالی کنگره 60 از کجا تأمین می‌شود، اگر ما همه خودمان را مهمان بدانیم؟!

ما معتقدیم که درمان در جزئیات است؛ یعنی شما که به کنگره 60 آمده‌اید، این نیست که فکر کنید یک کار خاص که انجام دهید، درمان اعتیاد به شما داده می‌شود؛ خیر. درمان اعتیاد در جزئیات است و انجام آن جزئیات به‌صورت پکیج درمان اعتیاد محسوب می‌شود. یکی از آن‌ها همین پیراهن سفید پوشیدن، مرتب آمدن، با کفش آمدن، انجام موبه‌موی فرامین راهنما و... است؛ و انجام تمام این جزئیات درمان در کنگره را تشکیل می‌دهد.

در کنگره کسی به شما توجه نمی‌کند که درون سبد چقدر پول می‌اندازید، اما درون آن هرچقدر که می‌توانید بیندازید؛ اگر کسی ندارد و حتی پول داروی خود را به‌سختی تأمین می‌کند، هیچ؛ اما اگر کسی داشت و این کار را نکرد، قطعاً در ادامه‌ی راه می‌ماند.

مصاحبه‌ی آقای وحید دولت‌آبادی را در سایت می‌خواندم. ایشان هفته‌ای یک یا دو میلیون به کنگره کمک می‌کند. ایشان در مصاحبه‌شان گفته بودند در کنگره 60 مبلغ کمک مهم نیست، بلکه این گذشتن است که مهم است. من صد میلیون درآمد دارم و یک‌صدم آن را در هفته به کنگره می‌بخشم. شخصی که ماهی یک‌میلیون درآمد داشته باشد، اگر هفته‌ای 10 هزار تومانش را هم به کنگره 60 ببخشد، با من هیچ فرقی ندارد و نفس عمل یکی است.

آقای امین گلی می‌گفتند من در این چند سال کمک راهنمایی خودم به این نتیجه رسیدم که شربت اوتی مثل این است که چیپس و شکلات دست بچه‌ها می‌دهیم تا روی این صندلی بنشیند تا بتوانیم تفکرات و حس و صفت گذشته‌ی او را تغییر دهیم. ما نمی‌گوییم شربت اوتی اثری ندارد، اما این شربت تنها به این دلیل است که جسمت آرام باشد و ضمن این‌که با این شربت کارخانه‌های جسم در حال ریکاوری و بازسازی است، جسم تو روی این صندلی‌ها قرار بگیرد تا با آموزش‌های کنگره 60 این دیدگاه افیونی تو عوض شود...

و وای به وقتی‌که عوض نشود...! آن زمان است که به سه‌دهم سی‌سی می‌رسی، گل رهایی را هم می‌گیری، اما آیا تو درمان شده‌ای؟ پس غافل نشویم؛ از این سبد غافل نشویم؛ چون درمان در این‌هاست.

ما باید به آن حد از دانایی برسیم که فکر نکنیم فقط باید بیاییم اینجا بنشینیم و برویم سر لژیون و دو تا سی دی هم کنفرانس دهیم، دیگر تمام است. نه. خیلی ریزه‌کاری‌ها هست که باید درست شود تا تو به درمان برسی، ازجمله حمایت از سبد و کمک به زمین کنگره و کمک برای تهیه افطاری و...

به‌سادگی از این‌ها نگذریم.

ان شالله که تک‌تک شما به درجات بالای انسانیت برسید.
طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، ابراهیم موحدی، استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره،  

تاریخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 | 12:10 ق.ظ | نویسنده : ابراهیم موحدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.