تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - کارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه وادی سوم به استادی آقا ابراهیم 96/08/28
به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز یکشنبه مورخ 28 آبان ماه 1396 جلسهٔ سیزدهم از دور یازدهم کارگاه‌های آموزشی 

خصوصی مسافران کنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی، 

به استادی کمک راهنمای محترم؛ مسافر ابراهیم موحدی

نگهبانی مسافر رحیم و دبیری مسافر ابراهیم و با دستور جلسهٔ 

" وادی سوم و تأثیر آن روی من " رأس ساعت 17 بر گزار شد.

http://s9.picofile.com/file/8312229650/IMG_9564.JPG

وادی سوم می گوید : هیچ کس به اندازه خودتان به فکر شما نیست، 

بار مسئولیت به عهده خودتان است. کلیه مسئولیت زندگی، مشکلات، درمان، اعتیاد، 

بی پولی و گرفتاری را باید بپذیرید. زمانی که پذیرفتید یعنی نصف کار انجام شده است. 

در ادامه می‌گوید سختی‌هایش را نیز باید با جان و دل بپذیرید.

در ادامه مطلب بخوانید ...


سخنان استاد گرامی:

http://s9.picofile.com/file/8312229634/IMG_9566.JPG

استاد در ابتدا شهادت امام هشتم " علی بن موسی الرضا " را خدمت شیفتگان آن حضرت تسلیت گفتند و فرمودند: خدا را شکر ماه محرم و صفر به خیر و خوشی تمام شد. چند سالی هست که در ماه محرم و صفر کمترین ریزش را داریم یعنی این که در ایام محرم یک سری از افراد کاملاً از درمان اعتیاد دور می‌شدند و دوباره به طرف ضدارزش ها حرکت می‌کردند.

چهارده وادی در کنگره داریم که آقای مهندس از این وادی‌ها به عنوان ستون‌های آموزشی یاد می‌کند و باید حتماً در لژیون‌ها کار شود.

 وادی اول: در مورد تفکر است هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم باید با تفکر باشد و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می‌رود یعنی نابود می‌شود.

وادی دوم: به ما می‌گوید از ناامیدی بیرون بیا، هیچ مخلوقی بدون هدف قدم به این حیات نمی‌نهد. حتی یک کرِم هدفی برای خلقتش وجود دارد. مثلاً می گوییم ما برای چه به دنیا آمده‌ایم یا من نمی‌خواستم به دنیا بیایم. وادی دوم می‌گوید: تو نمی‌دانی که چرا به دنیا آمده‌ای ولی قطعاً از خلقت تو هدفی هست. پس باید از ناامیدی و یاس بیرون بیاییم.

http://s8.picofile.com/file/8312229676/IMG_9557.JPG

 وادی سوم تنها وادی هست که از باید استفاده می‌کند. باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان، به خویشتن خویش فکر نمی‌کند.

پدر، مادر و همسر دل سوز هستند. فرزند برای ما عزیز است. خواهر و برادر خیلی دوستمان دارند؛ خیر و صلاح ما را می‌خواهند ولی نه به اندازه خودمان! شخصی به پدرش گفت شما برای من هیچ کاری نکرده‌اید نه کار، نه زندگی و نه همسر، هیچکدام را برایم فراهم نکرده‌اید! پدر در جواب گفت آری راست می گویی فرزندم؛ اما تو خودت برای خودت چه کار کرده‌ای؟

یک مسافر زمانی که گل رهایی را از دستان پر توان آقای مهندس بگیرد و وارد سفر دوّم شود، تازه از تاریکی اعتیاد پا به زندگی تازه گذاشته است. ما نباید از کسی طلب کار باشیم یا توقع داشته باشیم.

در سفر دوّم باید شروع کنید به حرکت که در ادامه بتوانید بدوید و حتی پرواز کنید. پرواز به نوعی سفر سوم حساب می‌شود، اگر مستحکم باشید و در راه تزکیه و پالایش قدم بردارید قطعاً به درجات بالایی می‌رسید. اگر این سه وادی اول را  درک کنید؛ برای این که به رهایی و درمان برسید؛ کافی است، این فرمایش آقای مهندس است.

البته در ادامه برای رشد و پیشرفت و برای رسیدن به خود در سفر دوّم نیاز داریم که وادی‌های بعدی هم کار شود. پس نتیجه می‌گیریم که وادی اول می‌گوید تفکر کن. وادی دوم می گوید ناامید نباش

http://s9.picofile.com/file/8312229684/IMG_9569.JPG

وادی سوم می گوید : هیچ کس به اندازه خودتان به فکر شما نیست، بار مسئولیت به عهده خودتان است. کلیه مسئولیت زندگی، مشکلات، درمان، اعتیاد، بی پولی و گرفتاری را باید بپذیرید. زمانی که پذیرفتید یعنی نصف کار انجام شده است. در ادامه می‌گوید سختی‌هایش را نیز باید با جان و دل بپذیرید. به عنوان باز پرداخت یا تاوان گذشته!

 ما در صراط مستقیم همیشه در حالت آزمون هستیم و باید خودمان را ثابت کنیم،  مشکلات تا چند سال آینده بر طرف می‌شود و به این شکل نمی‌ماند پس صبور و مستحکم باشید، باید بدانید هیچ شخصی برای شما کاری نمی‌کند از کسی طلب کار نباشید و فراموش نکنید راهنما هیچ وقت درمانگر نیست درمانگر خود شمائید که روی این صندلی‌ها نشسته‌اید. راهنما می‌گوید این کار را انجام بده یا نده شما هم می‌توانید انجام دهید یا انجام ندهید. انجام بدهید به سفر دوّم، به رستگاری، به حال خوش می‌رسید و اگر انجام ندهید به اعماق تاریکی‌ها برمی گردید؛ حتی با تخریب‌های بیشتر!

http://s8.picofile.com/file/8312229718/IMG_9560.JPG

 آخر وادی هم می‌گوید سعی کنیم با تمام توان و تفکر مشکلات خودمان را حل کنیم و از نظر مشورتی هم، با انسان‌های صالح، سالم و آگاه مشورت کنیم. به عنوان مثال؛ هرگونه سوال، ابهام و مشکلی که در رابطه با سفر ایکس و درمان اعتیاد یک سفر اولی پیش بیاید، فقط باید با راهنمای خودش در میان بگذارد و راهکار طلب کند، نه هیچ کس دیگر!

منبع: کنگره 60 نمایندگی امین گلی اصفهان




طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60،  وادی های کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، ابراهیم موحدی، وادی سوم،  

تاریخ : دوشنبه 29 آبان 1396 | 04:50 ب.ظ | نویسنده : مسافر مهدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.