تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - کارگاه آموزشی عمومی پنجشنبه 96/02/14 کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر

به نام نامی اولین عاشق که اوست.

روز پنجشنبه مورخه 96/02/14  جلسه ‌سیزدهم از دور هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی

کنگره 60 شعبه‌ی امین گلی، با نگهبانی مسافر ابراهیم، استادی مسافر امیر خرم شاهی

و دبیری مسافر احسان با دستور جلسه‌ی «کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و تصاویر آن»

 رأس ساعت   17 آغاز به کار نمود.

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960214/IMG_4107.JPG

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، اولین منبع آموزشی کنگره 60 و جزو مهم‌ترین منابع آموزشی بود. آقای مهندس دژاکام قصد درمان اعتیاد نداشتند و فقط می‌خواستند به مصرف مواد خودشان نظم دهند، اما در مسیرِ یک سری آموزش‌ها قرار گرفتند و خودبه‌خود روش دی اس تی و صورت‌مسئله اعتیاد پیدا شد و بعد هم تجربیات روزانه‌ی خود را در مدت سفر خودشان در این کتاب به رشته‌ی تحریر درآوردند...

در ادامه مطلب بخوانید...


سخنان استاد بزرگوار:

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960214/IMG_4110.JPG

خیلی خوشحالم که امروز در جمع شما عاشقان قرار دارم و خداوند را شکر می‌کنم که به من توفیق داد تا امروز در جمع شما باشم و از شما بیاموزم.

به شما تبریک می‌گویم. وقتی‌که وارد این مکان شدم حس خاصی پیدا کردم؛ آن لذت و شعفی که انسان‌ها در زندگی به دنبال آن می‌گردند، در وجود بچه‌هایی که اینجا مشغول کار بودند دیدم. ما در زندگی چه می‌خواهیم؟ غیرازاین که به دنبال آرامش و شادی و تعادل هستیم؟

کسانی که از کار وزندگی خود می‌زنند و با عشق و بدون هیچ چشم‌داشتی به اینجا می‌آیند، برای این است که خودشان در آن مرحله‌ی انسانیت رشد کنند و من واقعاً به شما تبریک می‌گویم و انشالله خداوند به شما توفیق دهد. کسانی قرار است به این شعبه بیایند و درمان شوند که انسانیت گم‌شده‌ی خودشان را پیدا کنند و بحث مواد بهانه است.

واقعاً اگر کنگره 60 نبود، آقای مهندس نبودند، متد دی اس تی نبود من الآن کجا بودم؟ در چه وضعیتی بودم؟ چه حال‌وروزی داشتم؟ مطمئناً وضعیتم خیلی خراب بود و با این یادآوری گذشته خدا را شکر می‌کنم و از او می‌خواهم این مسیر را از من نگیرد. هرچند این مسیر پایانی ندارد، چون هر چه بروی حالت بهتر می‌شود، اما از خداوند می‌خواهم که هرگز از مسیر خارج نشوم.

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960214/IMG_4113.JPG

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، اولین منبع آموزشی کنگره 60 و جزو مهم‌ترین منابع آموزشی بود. آقای مهندس دژاکام قصد درمان اعتیاد نداشتند و فقط می‌خواستند به مصرف مواد خودشان نظم دهند، اما در مسیرِ یک سری آموزش‌ها قرار گرفتند و خودبه‌خود روش دی اس تی و صورت‌مسئله اعتیاد پیدا شد و بعد هم تجربیات روزانه‌ی خود را در مدت سفر خودشان در این کتاب به رشته‌ی تحریر درآوردند.

در این کتاب از یک سری از اساتید صحبت شده است که خود آقای مهندس می‌فرمایند مهم نیست که این اساتید چه کسانی هستند، اما مهم است که چه می‌گویند و با هر بار خواندن می‌توان یک نکته‌ی جدید از سخنان آنان پیدا کرد.

شروع سفر مهندس از بهمن 1375 است.

پایان سفرشان در تاریخ 76/09/15 است.

اولین جلسه‌ای که برای کنگره 60 تشکیل شد در تاریخ 78/06/31  بود.

و دو ماه بعد یعنی در تاریخ  78/09/02 کنگره 60 به رسمیت شناخته شد.

در این 18 سال که از شروع جلسات می‌گذرد، تعداد اعضا به بیش از 50 هزار نفر رسیده است و در 49 نمایندگی فعالیت دارد.

این‌یک کار معمولی نیست. همه‌ی ما می‌دانیم درمان اعتیاد به همین راحتی نیست، با نیروهای بازدارنده و شیاطین درافتادن و نبرد اهریمن، همان‌طوری که در تصاویر کتاب می‌بینیم، کار بزرگی است.

کتاب 60 درجه در حال حاضر به چاپ بیست و پنجم رسیده است. در هر چاپ حدود 5000 نسخه چاپ‌شده است و به دو زبان انگلیسی و فرانسه هم ترجمه‌شده است.

این آمار شناسنامه‌ی ماست. تمام‌کارهای ما از همان ابتدا و نقطه‌ی صفر تا الآن همه ثبت‌شده است، ما اصل و نسب داریم و همه‌چیز مشخص است و از این به بعد هم کامل‌تر و بهتر می‌شود.

همان‌طوری که امروز نزدیک به سه هزار نفر امتحان دادند و این کار بسیار بزرگی است؛ و بدون کوچک‌ترین مشکلی. درحالی‌که این‌ها همه‌ی روز مصرف‌کننده بودند؛ و ما باید به خودمان ببالیم و خودمان را دست‌کم نگیریم.

یک نکته‌ی مثبتی که کتاب دارد این است که به سه صورت به ما آموزش می‌دهد. نوشتاری، تصویر و صوتی؛ که افراد مختلف می‌توانند از این سه موضوع استفاده کنند و از کتاب برداشت کافی داشته باشند.

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960214/IMG_4115.JPG

منبع: کنگره 60 نمایندگی امین گلی اصفهان
طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، ابراهیم موحدی، کتاب 60 دجه، امیر خرم شاهی،  

تاریخ : جمعه 15 اردیبهشت 1396 | 03:25 ب.ظ | نویسنده : مسافر مهدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.