تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - کارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه وادی هفتم به استادی آقا ابراهیم موحدی 95/12/29

به نام آنکه جان را فکرت آموخت...

روز یکشنبه مورخ 29 اسفند 95 جلسه دوازدهم از دور نهم كارگاه های آموزشی خصوصی

مسافران كنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی؛

با استادی کمک راهنمای محترم؛ مسافر ابراهیم موحدی

به نگهبانی مسافر اصغر و دبیری مسافر مجید و با دستور جلسه ی

"  وادی هفتم و تاثیر آن روی من " رأس ساعت 17 شروع بکار نمود.

http://up.c60.ir/repository/8291/amingoli%20nmayandegi/5shanbe%20akhare%20sal/IMG_1867%20%282%29.JPG

تنها مسئله‌ای که در ایام نوروز به ما کمک می‌کند تا از مسیر درست خارج نشویم، استفاده کردن از نشریات کنگره و گوش نمودن سی‌دی‌ها و نوشتن آن‌ها است؛ زیرا جسم و روان ما با خوردن به‌موقع دارو ترمیم می‌شود و در قسمت جهان‌بینی به دلیل تعطیلات نوروزی و دسترسی نداشتن به راهنمایان ممکن است دچار مشکل شویم؛ که این آسیب با استفاده از سی دی ها و نشریات به کمترین حد خود می رسد...

در ادامه ی مطلب بخوانید...

سخنان استاد محترم:

http://up.c60.ir/repository/8291/amingoli%20nmayandegi/5shanbe%20akhare%20sal/IMG_1853.JPG

 ابتدا خداوند را سپاس گذارم که یک‌بار دیگر توفیق خدمت در این جایگاه را به من داد. همه‌ی ما که در این جلسه حضور داریم درگذشته به‌نوعی درگیر مواد مخدر بودیم و همیشه به دنبال راهی می‌گشتیم که از باتلاق اعتیاد نجات پیدا کنیم، راه‌های زیادی را تجربه کردیم ولی هیچ‌وقت به نتیجه نمی‌رسیدیم.

من هم راه‌های زیادی را تجربه کردم. راه هایی مثل سقوط آزاد، سم زدایی، خوردن انواع قرص‌ها و شربت‌ها و هر بار بعد از امتحان یک‌راه جدید، دوباره به مصرف مواد روی می‌آوردم.

برای مثال راه سقوط آزاد را که تجربه کردم، بعد از گذشت چند روز به جای اینکه حالم بهتر شود، روزبه‌روز بدتر می‌شدم، و میل به زندگی کردن را از دست می‌دادم. ولی روزهایی که مواد مصرف می‌کردم همیشه سرحال و شاداب بودم و با خانواده ارتباط خوبی داشتم.

هر دفعه که ترک می‌کردم، تعادلم را در زندگی از دست می‌دادم و بعد از گذشت چند روز برای مصرف دوباره و رسیدن به تعادل به خودم می‌گفتم، اشتباه از خودم بود که حساب‌شده موادم را مصرف نمی‌کردم، ولی این بار حواسم را جمع می‌کنم و حساب‌شده و دقیق مصرف می‌کنم، اما نتیجه دوباره همان می‌شد.

راه دیگری که تجربه کردم ترک دریک انجیو دیگر بود که حدود یک سال ونیم مواد مصرف نمی‌کردم؛ اما همیشه وسوسه‌ی کشیدن مواد همراه من بود. تا اینکه دوباره مصرف مواد را شروع کردم و آن موقع بود که متوجه شدم، تمام  مدت یک سال و نیم را خمار بودم و زور می‌زدم که مواد مصرف نکنم.

به این نتیجه رسیده بودم که هیچ راهی برای خلاصی از اعتیاد نیست و باید تا آخر عمر به مصرف مواد ادامه دهم. تا این که یک روز پیام کنگره توسط شخصی به من داده شد؛ وبه من گفت: در طی 11 ماه به درمان خواهی رسید؛ اما به خودم گفتم که 11 ماه خیلی زیاد است و من در مدت‌زمان کمتری ترک می‌کنم.

بزرگ‌ترین عیب ما این بود که هر مسئله و مشکلی که برایمان پیش می‌آمد، برای حل آن زمان را در نظر می‌گرفتیم. ولی برای درمان اعتیاد، قبول نمی‌کردیم که به 11 ماه زمان نیاز دارد.

من از ترس 11 ماه حدود یک سال و نیم به کنگره نرفتم و همیشه راه‌های سریع‌تر را امتحان می‌کردم، اما درنهایت به دلیل نتیجه نگرفتن تصمیم گرفتم که به کنگره بیایم و درمان اعتیاد را در کنگره و زیر نظر راهنما شروع کنم.

در اینجا راه برای من پیدا شد و مسئله‌ی بعدی، حرکت کردن در این راه است که چگونه حرکت کردن را راهنما می‌تواند به‌خوبی به ما آموزش دهد؛ زیرا راهنما، خودش زمانی مصرف‌کننده بوده و با طی کردن این راه به نتیجه که همان درمان اعتیاد می‌باشد رسیده است و به همین دلیل به تمام‌مسیر و پستی‌وبلندی‌های آن آشنا است.

درنتیجه راهنما بهترین شخصی است که می‌تواند ما را در طی نمودن مسیر راهنمایی کند؛ زیرا تمام‌مسیر نشانه‌گذاری شده است؛ مثلاً می‌داند که کجای مسیر باتلاق است، کجا دره است، کجای مسیر لغزنده است، کجا رود است و کجا پل دارد و اگر طبق راهنمایی‌های، راهنما حرکت کنیم مطمئناً به نتیجه خواهیم رسید.

http://up.c60.ir/repository/8291/amingoli%20nmayandegi/5shanbe%20akhare%20sal/IMG_1881.JPG

در این وادی دودسته از انسان‌ها را مشخص می‌کند. گروه کم‌خردان و گروه خردمندان که هرکدام از این گروه‌ها نشانه‌هایی دارند.

اولین نشانه‌ی انسان کم‌خرد این است که اول صحبت می‌کند و بعد در مورد آن تفکر می‌کند که آیا درست گفته است یا نه؟ نشانه‌ی دیگر این است که اشتباهاتی که قبلاً در زندگی انجام داده که باعث شده، اکنون در این وضعیت قرار بگیرد، برای جبران آن اشتباهات به دنبال راه میان‌بر می‌گردد؛ یعنی یک‌عمر در زندگی اشتباه کرده است و اکنون به دنبال کوتاه‌ترین راه برای جبران می‌گردد.

نقطه‌ی مقابل کم‌خردان، گروه خردمندان می‌باشند؛ زیرا آن‌ها قبل از صحبت تفکر می‌کنند. در مورد حل مسائل زمان را در نظر می‌گیرند. اگر به آن‌ها بگویید درمان 11 ماه طول می‌کشد به‌راحتی می‌پذیرند، زیرا می‌دانند که چندین سال مواد مصرف کرده‌اند و تخریب‌های زیادی را ایجاد کرده‌اند پس طبیعی است که درمان آن 11 ماه طول می‌کشد.

آقای مهندس در سی دی یافتن راه به ما یادآوری می‌کنند که برای درمان باید به سه ضلع مثلث درمان (جسم، روان، جهان‌بینی) به نسبت مساوی توجه نماییم تا درمان در ما صورت گیرد.

تنها مسئله‌ای که در ایام نوروز به ما کمک می‌کند تا از مسیر درست خارج نشویم، استفاده کردن از نشریات کنگره و گوش نمودن سی‌دی‌ها و نوشتن آن‌ها است؛ زیرا جسم و روان ما با خوردن به‌موقع دارو ترمیم می‌شود و در قسمت جهان‌بینی به دلیل تعطیلات نوروزی و دسترسی نداشتن به راهنمایان ممکن است دچار مشکل شویم؛ که این آسیب با استفاده از سی دی ها و نشریات به کمترین حد خود می رسد.

http://up.c60.ir/repository/8291/amingoli%20nmayandegi/5shanbe%20akhare%20sal/IMG_1960.JPG

منبع: کنگره 60 نمایندگی امین گلی اصفهان
طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60،  وادی های کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، ابراهیم موحدی، وادی هفتم،  

تاریخ : یکشنبه 29 اسفند 1395 | 04:13 ب.ظ | نویسنده : مسافر مهدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.