تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - مقاله در باب شو شود به قلم کمک راهنما مسافر ابراهیم موحدی
ذهن ما حکم شو شود را دارد مثلا در ذهن هر چیزی را می توانیم بسازیم . هر چیزی حتی اگر در جهان فیزیکی وجود نداشته باشد. مثلا گواهی نامه  رانندگی نداریم و تا به حال رانندگی نکرده ایم! ولی در جهان ذهن می توانیم خود را در حال رانندگی با خودرو تصور کنیم و حتی ببینیم که تعدادی سرنشین هم کنار ما نشسته اند یعنی ، ذهن ما همان موقع می تواند آن تصویر را بسازد .

در ادامه مطلب بخوانید...

شو شود یکی از ویژگی های خداوند است ، همان کن فیکون یعنی بشو ؛ پس می شود . خداوند هر چه را که بخواهد خلق کند وقتی بگوید شو ، همان لحظه اتفاق می افتد . ما معتقدیم که انسان ذره ای از وجود خداوند است و اکثر صفاتی که خداوند دارد ، انسان هم آن صفات را دارد . صفات خداوند علیم بودن ، رحیم بودن ، غفور بودن و ... است که در کلام الله به همه صفات خداوند اشاره شده است و انسان هم می تواند صفات خداوند را داشته باشد . منتها انسان در برابر خداوند مانند قطره ایی در برابر اقیانوسی عظیم است . بنابراین این شو شود که  در ما انسان ها وجود دارد نوع آن فرق می کند . ذهن ما حکم شو شود را دارد مثلا در ذهن هر چیزی را می توانیم بسازیم . حتی اگر آن چیز در جهان فیزیکی وجود نداشته باشد. مثلا گواهی نامه  رانندگی نداریم و تا به حال رانندگی نکرده ایم! ولی در جهان ذهن می توانیم خود را در حال رانندگی با خودرو تصور کنیم و حتی ببینیم که تعدادی سرنشین هم کنار ما نشسته اند یعنی ، ذهن ما همان موقع می تواند آن تصویر را بسازد . ولی در جهان فیزیکی مسئله زمان مطرح است و برای گواهی نامه گرفتن باید ثبت نام کنیم ، هزینه پرداخت کنیم ، آزمون آیین نامه بدهیم بعد از قبولی ، آزمون شهر را باید قبول شویم ، تکمیل پرونده کنیم تا گواهی نامه دریافت کنیم . پس خواسته ی ما مشمول زمان می شود و انسان در مرحله ی زمان می تواند آموزش هایی برای تکامل و پیشرفت فرا بگیرد .

زمان یکی از شاهکارهای عظیم خداوند است ؛ یکی زمان و دومی ماده که ارزش بالایی دارند . پس در جهان فیزیکی ، شو شود تابع زمان است . آنهایی موفق هستند که این شویی که می گویند ، بیشتر به بشود تبدیل کنند . خوشبختی و بدبختی ما انسان ها هم به همین بستگی دارد . ما یک شو شود داریم و یک شو نمی شود !! انسان هایی که شو شود شان بیشتر است انسان هایی با آرامش ، متعادل و از آسایش بیشتری برخوردار هستند و انسان هایی که شو نمی شود های بیشتری دارند یعنی قادر به انجامش نیستند ، انسان های بدون آرامش و به هم ریخته ، نامتعادل و مشکل داری هستند . اگر چیزی بخواهی و باورت بشود که می توانی آن را بدست آوری ، کا ئنات هم تو را باور می کند . اگر هدفت قبولی در دانشگاه است ، مرزبان شدن و کمک راهنما شدن است ، اول از همه خودت باید خودت را باور کنی . تا خودت ، خودت را باور نکنی آن شو شود اتفاق نمی افتد . باید خودت را جدی بگیری ، خواسته ات قوی باشد و خودت هم قوی باشی . نگوییم معلوم نیست ، نگوییم حالا می روم جلو ببینم چه می شود ، نگوییم نمی دانم می توانم یا نه ، چون اگر از این الفاظ استفاده کنیم قبل از سیستم کائنات و دیگران خودمان ، خود را رد کرده ایم . وقتی خودم خودم را قبول ندارم ، چگونه می توانم از کائنات توقع داشته باشم که برای به انجام رسیدن آن شو شود ، به من کمک کند . پس انسان باید مصمم باشد که توانایی این کار را دارد. ما باید تصویر سازی داشته باشیم ، سعی و تلاش هم بکنیم اگر نشد مصلحت خداوند است که شاید آن خواسته ی من به ضرر من است و در ادامه زندگی دلیلش را درک می کنم که چرا مثلا خداوند نخواست به این خواسته ام برسم و من الان خیر و شرش را تشخیص نمی دهم . گاهی تصویر سازی مثبت انجام می دهیم برای رسیدن به خواسته مان ولی افکار منفی در ذهن ما می آیند و می گویند: نمی توانی ، نمی شود . ما باید سریعا تصاویر مثبت جایگزین آن کنیم و بگوییم: می توانم و می شود . یعنی برای رسیدن به آن خواسته ، مثبت نگر باشیم و تصاویر مثبت را جایگزین تصاویر منفی کنیم .

با آرزوی این که همه ما شو شود های بیش تری داشته باشیم تا آرامش و تعادل بیش تر و زندگی بهتری داشته باشیم.

با احترام؛

کمک راهنما مسافر ابراهیم موحدی

لژیون دوم مسافران نمایندگی امین گلی اصفهان
طبقه بندی: جهان بینی،  مقالات، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، ابراهیم موحدی، شوشود، شو شود،  

تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1396 | 03:09 ب.ظ | نویسنده : مسافر حسین | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.